Co to jest valuebet?

Valuebet to angielskie pojęcie, które można przetłumaczyć jako wartościowy zakład. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że kurs bukmachera jest wyższy niż wynika to z obiektywnej szansy wygrania. Obliczenie Valuebeta nie jest prostą sprawą i bardzo często można się na tym przejechać, ale w miarę zdobywania doświadczenia, za pomocą Valuebetów można osiągnąć naprawdę konkretne zyski. 

vaulebet
Co to jest valuebet w zakładach sportowych?

Valuebet w zakładach bukmacherskich online

Przeglądanie całej oferty każdego bukmachera to ciężka i żmudna robota. W taki sposób na pewno nie zarobimy. Istnieje jednak kilka sposobów i stron internetowych, które pozwolą nam zmniejszyć potrzebną robotę do minimum. Jakie metody warto stosować, by znaleźć Valuebety?

Pierwszy ze sposobów to zwykłe tabele ze statystykami. Valuebety można szacować na podstawie formy drużyny w ostatnich meczach, ilości strzelonych bramek i innych opcji. Jest to niestety opcja nieco czasochłonna i nie przynosząca większych sukcesów.

Drugi sposób to skorzystanie z przewidywarek wyników. Jest to nic innego jak oparcie wiedzy o statystyki, przy wykorzystaniu specjalnych stron internetowych temu poświęconych. Ze względu na to, że taka metoda nie uwzględnia żadnych informacji o sytuacji drużyny, kontuzjach itp., nie można na niej całkowicie polegać.

„Znalezienie valuebeta jest bardzo trudne, jeśli jednak uda się nam go znaleźć to wygrana może być ogromna, dlatego warto poświęcić więcej czasu niż zwykle na poszukiwania wartościowego zakładu.” – ekspert z betonline.net.pl

Kolejnym ze sposobów, może być skorzystanie z darmowych typów umieszczanych na stronach internetowych. Bardzo często są one podparte analizami, więc przyglądając się historii danego typera, możemy wywnioskować jaki jest sens grania z nim.

Jednym z najciekawszych i dających najlepsze efekty zachowań jest gra pod spadki kursów. Jeśli kurs gwałtownie leci w dół, oznacza to, że dużo graczy stawia na daną drużynę i mogą oni mieć jakieś informacje na jej temat, o których nie wiemy. Takie typy warto grać od razu albo dodatkowo podeprzeć się innymi informacjami.

Dodatkowo, warto interesować się dokładnie drużynami, na które stawiamy nasze pieniądze. Im szybciej dowiemy się o problemach w zespole, kontuzjach graczy czy innych cennych informacjach, tym większa szansa, że uda nam się trafić bardzo atrakcyjny kurs na daną drużynę. Bukmacherzy oczywiście zazwyczaj wiedzą więcej od nas, ale tyczy się to głównie dużych lig. W niższych klasach rozgrywki kursy oparte są głównie o statystyki i działania innych bukmacherów. 

Nie da się także zaprzeczyć, że cenną cechą przy stawianiu valuebetów jest intuicja. Potrafi nam czasem powiedzieć więcej niż wyciągnęlibyśmy z najlepszych statystyk.

Szacowanie valuebetów

Szacując valuebety nie warto posiłkować się kursami na daną drużynę. Czasem taki sam kurs u jednej drużyny może jej dawać zdecydowane szanse, podczas gdy w innym przypadku będzie on oznaczał dużo mniej. Kursy są tworzone przez bukmacherów i graczy, więc jeśli wchodzimy w mecz dość późno, może się okazać, że kursy zupełnie nie odzwierciedlają danej sytuacji. 

Valuebety dużo łatwiej znaleźć na meczach o wysokich kursach. Przez wysokie rozumie się tutaj kursy 1.5 i więcej. Obstawianie teoretycznych valuebetów na niższych kursach to po prostu loteria, na której można się przejechać.

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher 2019, ranking bukmacherów online w Polsce. Zakłady bukmacherskie, opisy, recenzje, promocje i bonusy bez depozytów.

Legalni bukmacherzy online

Back to top button