Czy zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?

Czy zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne? To pytanie zadaje sobie chyba każdy miłośnik hazardu. I nie bez powodu… W Polsce w 2010 roku weszła w życie ustawa, która miała ograniczyć dostęp do nielegalnego hazardu w internecie, czy to się udało?

legalne zakłady bukmacherskie
Czy internetowe zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?

Zakłady w internecie. Czy one są legalne?

Dopiero nowelizacja ustawy hazardowej w 2017 roku spowodowała, że się coś zmieniło na rynku zakładów sportowych w sieci, gdyż do 2017 roku wystarczyło wybrać dowolną stronę z zakładami bukmacherskimi.

Obecnie przy użyciu  Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą witryny bez odpowiedniej, polskiej licencji (zezwolenie wydaje Minister Finansów) są automatycznie blokowane na poziomie dostawcy internetu.

Tym samym polski internauta nie jest stanie z nich skorzystać. Nie ma możliwości, aby  aby obstawiać zakłady na stronach internetowych, które nie działają zgonie z polskim prawem, chyba że korzysta się z oprogramowania, które omija blokady. Dzięki temu nieświadomy użytkownik internetu nie popełni przestępstwa, jeśli nie będzie brał udziału w grach hazardowych u bukmachera bez zezwolenia.

Jak obstawiać zakłady legalnie?

Nie jest to wcale takie trudne. Wszyscy bukmacherzy stacjonarni działają w Polsce na podstawie zezwoleń wydawanych przez Ministerstwo Finansów. A zatem możemy tam obstawiać zakłady bez żadnego ryzyka, że na razimy się na odpowiedzialność karną.

„Lista legalnych bukmacherów ciągle się powiększa, już teraz jest ich kilkanaście, to cieszy bo konkurencja sprawia, że oferta dla graczy jest lepsza.” – opinia ze strony betonline.net.pl

Jeśli chcemy obstawiać zakłady w internecie i chcemy robić to legalnie to warto sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów listę podmiotów, które posiadają zezwolenie na organizację gier online, najbardziej znani bukmacherzy online to Fortuna, STS czy LVbet. Korzystając z tych stron możemy być całkowicie pewni, że nie robimy nic nielegalnego.

A zatem osoby, które chcą obstawiać zakłady legalnie nie mają z tym większego problemu. Nie muszą się zanadto obawiać, że wezmą udział w nielegalnej grze i narażą się na odpowiedzialność karną.

Decydując się na grę u legalnie działającego bukmachera nie musimy się też martwić czy nasza wygrana trafi do naszych kieszeni, a podmiot który organizuje zakłady zapłaci należny Państwu podatek od wygranej.

Warto wiedzieć, że legalni bukmacherzy często wspierają rozwój sportu. Bukmacherzy chętnie sponsorują róże drużyny i wydarzenia sportowe. Tym samym grając właśnie u nich wspierasz drużynę, której najbardziej kibicujesz.

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher 2019, ranking bukmacherów online w Polsce. Zakłady bukmacherskie, opisy, recenzje, promocje i bonusy bez depozytów.

Legalni bukmacherzy online

Back to top button