Nielegalni bukmacherzy w Polsce – jak ich rozpoznawać?

Zakłady bukmacherskie w ostatnich latach cieszą się naprawdę ogromną popularnością. Nic dziwnego – firmy bukmacherskie oferują swoim klientom naprawdę bardzo atrakcyjne warunki zawierania zakładów. Z tego względu liczba osób zajmujących się wysyłaniem zakładów stale rośnie . Jest to wyjątkowo wygodny sposób na powiększenie swoich dochodów. Każda początkująca osoba w świecie bukmacherki powinna jednak posiadać szeroką wiedzę odnośnie tego rynku – dzięki temu łatwiej jej będzie później obstawiać mecze oraz szybko pomnażać swoje zyski. W poniższym artykule omawiamy dla Państwa jedną z najważniejszych kwestii dotyczących obstawiania zakładów bukmacherskich – mowa tutaj o nielegalnych bukmacherach w Polsce. Jak rozpoznać, czy dana firma bukmacherska świadczy swoje usługi w sposób całkowicie legalny? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć Państwu w tym artykule – zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

nielegalni bukmacherzy online
Nielegalni bukmacherzy w Polsce

Nielegalni bukmacherzy w Polsce a nowelizacja ustawy antyhazardowej z 2017 roku 

W 2017 roku doszło do znowelizowania ustawy antyhazardowej przez Sejm RP. Znowelizowane przepisy nałożyły na firmy bukmacherskie szereg rygorystycznych obowiązków i obostrzeń. Nie wszystkie firmy bukmacherskie chciały się zgodzić na ich przestrzeganie. W związku ze znowelizowaną ustawą duża część firm bukmacherskich jak Bet365 czy Betclic podjęła więc decyzję o opuszczeniu polskiego rynku zakładów wzajemnych. Niektóre firmy zdecydowały się również na świadczenie swoich usług w sposób niezgodny z polskim prawem.

Znowelizowana ustawa na bukmacherów obowiązek posiadania specjalnej licencji, która uprawnia ich do świadczenia usług w Polsce. Osobną licencję uzyskuje się do świadczenia usług w punktach stacjonarnych oraz osobną do świadczenia usług za pośrednictwem internetu. Bukmacherzy, które nie posiadają takiej licencji, zaliczane są do grona bukmacherów nielegalnych. Lista nielegalnych firm bukmacherskich jest zamieszczana na stronie Ministerstwa Finansów począwszy od 1 kwietnia 2017 roku.

Ministerstwo Finansów wszystkie firmy bukmacherskie, które prowadzą swoje usługi w sposób nielegalny, stara się pociągać do odpowiedzialności karnej. Oprócz tego, blokuje również ich witryny internetowe. Każda strona internetowa nielegalnego bukmachera w myśl znowelizowanej ustawy powinna być zablokowana jak najszybciej. Pojawiają się również na nich komunikaty, w których pojawia się między innymi następujące zdanie:

bonus bez wpłaty w sts za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

„Uwaga! Strona internetowa, na której podjęto próbę połączenia, była wykorzystywana do nielegalnego świadczenia usług związanych z grami hazardowymi”. Komunikaty zawierają również informacje odnośnie podstawy prawnej, na mocy której dokonano blokady danej strony. Warto śledzić listę nielegalnych firm bukmacherskich – znajduje się ona zawsze na stronie Ministerstwa Finansów: hazard.mf.gov.pl. 

Bukmacherzy bez licencji – jak ich rozpoznać? 

Istnieje szereg sposobów na to, aby rozpoznać, czy dana firma bukmacherska świadczy swoje usługi w sposób w pełni legalny. Pierwszy sposób to sprawdzenie na stronie bukmachera w zakładce „O nas”, gdzie znajduje się jej siedziba. Jeśli siedziba znajduje się w Polsce, to znaczy że wszystko jest w porządku i firma jest w pełni legalna.

Oprócz tego warto również zwracać uwagę na domenę strony internetowej danej firmy bukmacherskiej. Jeśli kończy się ona na „.pl”, to znaczy że jest to firma bukmacherska prawdopodobnie będzie legalna. Jeśli oba te warunki są spełnione, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dana firma posiada licencję od Ministerstwa Finansów i bez żadnych wątpliwości można korzystać z jej usług.

Ilu jest nielegalnych bukmacherów w Polsce? 

Większość nielegalnych firm bukmacherskich to firmy zagraniczne, które zdecydowały się opuścić polski rynek zakładów wzajemnych online po znowelizowaniu ustawy antyhazardowej. W tym gronie znajdują się marki takie jak Expekt, Bet365, Bet at Home czy Unibet. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy zdecydują się one na to, by rozpocząć legalne świadczenie usług w naszym kraju. Chodzą jednak pogłoski, że zdarzy się to już wkrótce. 

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher 2019, ranking bukmacherów online w Polsce. Zakłady bukmacherskie, opisy, recenzje, promocje i bonusy bez depozytów.

Legalni bukmacherzy online

Back to top button