Skoki narciarskie – MŚ w Seefeld czas zacząć

Długo czekaliśmy, ale bez wątpienia było warto. Przed skoczkami narciarskimi impreza docelowa, czyli Mistrzostwa Świata w Seefeld. Zapowiadają się znakomite zawody, ponieważ kilku zawodników zgłasza chęć zdobycia złotego medalu. Emocji nie zabraknie także w drużynówce. Gdzie odbędą się pierwsze zawody? Jak wyglądały wyniki na poprzedniej imprezie tej rangi? Kogo do Austrii zabrał Stefan Horngacher?

skoki w seefeld
Mistrzostwa Świata w skokach Seefeld 2019

Program zawodów w Seefeld

Pierwsze zawody rozpoczną się już jutro. Seria próbna odbędzie się dokładnie o 13:30. Około 60 minut później rozpocznie się zaś pierwsza seria konkursu indywidualnego. Areną zmagań będzie skocznia w Innsbrucku (HS130). Co będzie działo się w kolejnych dniach? W niedzielę, 23 lutego, punktualnie o 13:45 powinna rozpocząć się seria próbna przed konkursem drużynowym. O 14:45 rozpoczną się zaś same zawody, które również rozegrane zostaną na tej samej skoczni.

Na kolejne zmagania będziemy musieli poczekać do pierwszego dnia marca. O 15:00 rozpocznie się seria próbna do konkursu – tym razem na skoczni mniejszej, bo mającej HS109. O 16:00 nastąpi natomiast początek konkursu indywidualnego.

sts freebet za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Kto w Seefeld był najlepszy w 2018 roku?

Poprzednie Mistrzostwa Świata zostały rozegrane na fińskiej skoczni w Lahti. Sam czempionat odbywał się od 23 lutego do 4 marca 2017 roku. Na początek zawodnicy rywalizowali na skoczni HS 100. Było to 25 lutego 2017 roku. Najlepszy okazał się Austriak Stefan Kraft. Wyprzedził on Niemca Andreasa Wellingera i jego rodaka Markusa Eisenbichlera. Na kolejne zmagania czekaliśmy do 2 marca 2017 roku.

Na skoczni HS 130 podobnie bezkonkurencyjny był Austriak Stefan Kraft. Drugie miejsce po raz kolejny zajął Niemiec Andreas Wellinger. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast Piotr Żyła. Z kolei 4 marca 2017 roku odbył się konkurs drużynowy. Polacy startowali w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch. Z dumą możemy napisać, że nasze orły okazały się najlepsze.

„Obstawiam skoki już od dawna, mam dosyć dobra skuteczność i tym razem też postawię na Polaków. Nie są to może pewne typy ale warto zaryzykować moim zdaniem.” – typer z forum betonline.net.pl

Z dużą przewagą wygraliśmy nad Norwegami (Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen), którzy stracili do nas 25,7 pkt. Podium uzupełnili reprezentanci Austrii – dla tej drużyny skakali Michael Hayobeck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft.

Skład Polski na Seefeld

Austriacki szkoleniowiec reprezentacji Polski kilka dni temu zdecydował, że w kadrze zabraknie miejsca dla słabo spisującego się na przestrzeni całego sezonu Macieja Kota. Zawodnik urodzony w Limanowej teraz szykuje się do zawodów Pucharu Kontynentalnego. Stefan Horngacher podkreśla, że cały czas wierzy w jego powrót – tym razem już na dalszą część sezonu. Poza tym obyło się bez niespodzianek.

Na Mistrzostwach Świata zobaczymy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego oraz Stefana Hulę. W konkursie indywidualnym może brać udział czterech naszych reprezentantów – najmniejsze szanse na skoki ma raczej Stefan Hula. Tak samo jest, jeśli chodzi o konkurs drużynowy. Wszystko wskazuje na to, że czwartym do brydża będzie zatem Jakub Wolny.

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher 2019, ranking bukmacherów online w Polsce. Zakłady bukmacherskie, opisy, recenzje, promocje i bonusy bez depozytów.

Legalni bukmacherzy online

Back to top button